Vettel beson te titulli - Bota Sot
Vettel beson te titulli

Formula 1

Vettel beson te titulli

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 19:18
Vettel beson te titulli

Gjashtë gara për t’u zhvilluar deri në fund të këtij kampionati botëror dhe 40 për t’u rikuperuar nga Sebastian Vettel nëse gjermani dëshiron të bëjë ëndrrën realitet duke fituar titullin botëror me Ferrarin në këtë sezon. Edhe pse mundësitë që Lewis Hamilton të humbasë 40 pikë avantazh në 6 gara janë fare minimale, Vettel beson te titulli:

“E di si fitohet, jam shpallur 4 herë kampion bote. Makina jonë është e barabartë me Mercedesin”, theksoi ish piloti i Red Bull i cili më pas zbuloi edhe atë për të cilën do të kishte nevojë për t’u shpallur kampion.” Do më pëlqente të merrja disa këshilla nga Michael Schumacher”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...