Daniil Kvyat kthehet në garën me formula - Bota Sot
Daniil Kvyat kthehet në garën me formula

Formula 1

Daniil Kvyat kthehet në garën me formula

Më: 29 shtator 2018 Në ora: 17:48
Daniil Kvyat

Vozitësi rus, Daniil Kvyat, do të rikthehet në Formula 1 me skuadrën e Toro Rossos sezonin e ardhshëm, ka thënë ekipi të shtunën.

24-vjeçari do të jetë zëvendësues i francezit Pierre Gasly, i cili lëvizi shkoi te Red Bulli, menjëherë pasi australiani Daniel Ricciardo iu bashkua Renalt.

Kvyat pati karrierë të kontrolluar deri më sot, dhe ka garuar për të dyja ekipet e Red Bullit para se të largohej në vitin 2017-të. Ai ka punuar me Ferrarin si vozitës i zhvillimit këtë vit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...