MotoGP, Marquez fiton sërish. Titulli shumë pranë - Bota Sot
MotoGP, Marquez fiton sërish. Titulli shumë pranë

Formula 1

E premte, 19 tetor 2018

MotoGP, Marquez fiton sërish. Titulli shumë pranë

Më: 7 tetor 2018 Në ora: 10:44
Marc Marquez ka fituar Çmimin e Madh të Tajlandës

Marc Marquez ka fituar Çmimin e Madh të Tajlandës në MotoGP dhe i afrohet shumë titullit kampion në këtë kategori.

Spanjolli i Hondës ka prerë i pari vijën e finishit pas një tjetër dueli drithërues me italianin e Ducatit, Andrea Dovizioso, i cili u dorëzua vetëm në kthesat e fundit të garës.

Në podium edhe Maverick Vinales me Yamaha, ndërsa përfundoi garën në vendin e katërt Valentino Rossi.

Pas kësaj etape të MotoGP, Marquez e sheh veten +77 pikë nga Dovizioso në klasifikim dhe mund të shpallet kampion pas dy javësh, në Motegi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test