Bora në Kuçishtë - Bota Sot
E shtunë, 16 shkurt 2019
  • Bora në Kuçishtë

    Kuçishta është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Kuçishta është një nga destinacionet kryesore turistike të Kosovës gjatë dimrit. Stina dimrit i ka ndryshuar krejt pamjen, teksa dëbora mbuloi malet. Reshjet e borës dhe temperaturat e ulëta, që kanë përfshirë pjesë të shumta të Kosovës, nuk kursyen as ketë vend. Kjo fotografi mahnitëse është realizuar nga fotografi Arton Krasniqi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test