Fshati i aromës - Bota Sot
E shtunë, 16 shkurt 2019
  • Fshati i aromës

    Një grua mbledh shkopinj të temjanit në një oborr në fshatin Quang Phu Cau në periferi të Hanoi. Në 'fshatin e temjanit' të Vietnamit, qindra punëtorë ngjyrosnin, thajnë dhe ia heqin lëkurën bambus për të bërë shkopinj aromatik para festës së vitit të ri hënor. Fotografia: Manan Vatsyayana / AFP / Getty Images./BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test