Ujëvarat e Mirushës, monument natyre - Bota Sot
E mërkurë, 20 shkurt 2019
  • Ujëvarat e Mirushës, monument natyre

    Një nga bukuritë e shumëta që ka Kosova, pa dyshim që në më të mirat janë Ujëvarat e Mirushës. Këto ujëvara kanë një rëndësi të veçantë natyrore, shkencore, kulturore dhe turistike, dhe sipas ekspertëve kjo zonë, etiketohet si “Monument natyre”. Edhe në dimër pamja e kësaj ujëvare është mahnitëse. Fotot e fundit janë realizuar nga fotografi i njohur Blerim Bytyçi. /BS/

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test