Vurbulla polare - Bota Sot
E shtunë, 23 shkurt 2019
  • Vurbulla polare

    Një imazh satelitor i kontinentit të Shteteve të Bashkuara (Amerika e Veriut) tregon fenomenin ekstrem të motit të ftohtë që quhet vorbull polare mbi Midwest dhe Great Lakes. Fotografia nga: NOAA / Reuters./BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test