Gëzimi i triumfit - Bota Sot
E enjte, 24 shtator 2020
  • Gëzimi i triumfit

    Kombëtarja e Kosovës shënon fitore të madhe me rezultat 2:1 në përballje me Çekinë, në ndeshjen e vlefshme të grupit A të kualifikueseve për Kampionatin Evropian. Kosova e fuqishme shembi Çekinë, duke e marr përkohësisht kreun e tabelës me 8 pikë, dy më shumë se Anglia dhe Çekia./BS