Messi i "Artë" - Bota Sot
E premte, 13 dhjetor 2019
  • Messi i "Artë"

    Sulmuesi argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, ka fituar për herë të 6-të në karrierë Topin e Artë, në mbrëmjen gala të organizuar nga France Football. Messi mposhti konkurencën qëndërmbrojtësit të Liverpoolit Virgil Van Dijk por edhe të Cristiano Ronaldos dhe Sadio Mane që bënin pjesë në 4-shen e parë. Messi la pas CR7-ën që ka 5 Topa të Artë dhe është lojtari që ka fituar më shumë Topa të Artë në karrierë./BS/