Protesta kundër mbylljes së restoranteve në Gjermani - Bota Sot
E martë, 26 maj 2020
  • Protesta kundër mbylljes së restoranteve në Gjermani

    Karriget bosh me emrat e bareve dhe restoranteve janë rregulluar në Sheshin Römerberg, Frankfurt, Gjerman,  si një protestë kundër mbylljes së tyre për shkak të kufizimeve të Covid-19. Fotografia është realizuar nga Michael Probst/AP, e publikuar tek The Guardian./BS/