Rritja e të ëmblës shtëpi - Bota Sot
E hënë, 22 tetor 2018
  • Rritja e të ëmblës shtëpi

    Rritja e lartë e shtëpive publike me jetën në Macau të Kinës. Rajoni autonom në bregun jugor të Kinës dikur ishte një koloni portugeze deri në vitin 1999 dhe tani është një qytet turistik. Me rreth 55,000 njerëz për milje katrore, është rajoni më i dendur i populluar në botë. Fotoja është realizuar nga Antonio Leong, e publikuar tek Nacional Geographic./BS/

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test