Festë flamujsh - Bota Sot
E hënë, 22 tetor 2018
  • Festë flamujsh

    Në kuadër të aktiviteteve festive për 10 vjetorin e pavarësisë së shtetit, gjatë ditës së sotme ndërtesa e Qeverisë është mbuluar me flamurin e Kosovës, derisa mbi qendrën të Prishtinës, e cila tanimë është dekoruar, kanë fluturuar parashutistët Federatës Aeronautike me flamujt e Kosovës. Për 15 minuta parashutistët fluturuan mbi qendrën e kryeqytetit për të vazhduar pastaj mbi Dardani, Breg të Diellit dhe Mat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test