E mrekullueshmja Krujë - Bota Sot
E enjte, 22 nëntor 2018
  • E mrekullueshmja Krujë

    Kruja është një nga qytetet me historinë më të ndritur, më të mirë dhe më të dokumentuar se të gjithë qytetet e tjerë shqiptarë, çka e bën atë një “kryeqytet” të vërtetë historik.I njohur më së shumti si kryeqendra e vendit tonë në mesjetë dhe si qyteti i heroit tonë kombëtar Skënderbeut, Kruja është një nga trevat më përfaqësuese në vendin tonë dhe me të drejtë banorët e tij thonë: ” Kush nuk ka vizituar Krujën, nuk ka vizituar Shqipërinë”. Këtë foto nga Kruja e sjellë fotografi i njohur Bujar Gashi./BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test