Mbipopullimi në ishull - Bota Sot
E premte, 16 nëntor 2018
  • Mbipopullimi në ishull

    I ndodhur në kufirin mes Ugandës dhe Kenisë, ishulli Migingo është mbi populluar nga njerëz, të cilët dalin për peshkim.  Fotografia është realizuar nga: Yasuyoshi Chiba / AFP / Getty./BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test