Prekëse, vajza e Astrit Deharit vendos lule tek varri i tij - Bota Sot
E shtunë, 17 nëntor 2018
  • Prekëse, vajza e Astrit Deharit vendos lule tek varri i tij

    Sot është përkujtuar Astrit Dehari në përvjetorin e dytë të vdekjes së tij në burgun e Prizrenit. Homazhe tek varri i tij kanë bërë familjarë, miq dhe Lëvizja Vetëvendosje. E lule tek varri i Deharit ka vendosur edhe vajza e tij, Arsa, e cila ende nuk ka mbushur dy vjet. E veshur me bluzën me imazhin e babait të saj dhe ku shkruan: “Drejtësi për babin”, fotoja është mjaft prekëse./BS/

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test