Skenat shkatërruese në Kaliforni - Bota Sot
E diel, 17 shkurt 2019
  • Skenat shkatërruese në Kaliforni

    Infermierja Cassie Lerossignol përqafon një koleg, derisa spitali i Feather River digjet ndërkohë që zjarri shkreton qytetin Paradisë, në Kaliforni. Njerëzit ikën me makina, disa braktisën automjetet e tyre dhe vrapuan nga zjarri duke mbajtur foshnje dhe kafshë në krahë, tha banorja Gina Oviedo, e cila përshkruante këtë si një skenë shkatërruese. Fotografia nga Noah Berger / AP./BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test