Fluturim në ndotje - Bota Sot
E diel, 09 dhjetor 2018
  • Fluturim në ndotje

    Zogjtë migrues fluturojnë lart në lumin Yamuna në një mëngjes me ndotje të rëndë të ajrit në Nju Delhi në Indisë. Ndotësit e ajrit raportohet të jenë automjetet, vendet e ndërtimit dhe fermerët që djegin kulturat. Fotografia nga Noemi Cassanelli / AFP / Getty.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test