Patat e borës në fluturim - Bota Sot
E mërkurë, 19 dhjetor 2018
  • Patat e borës në fluturim

    Pata dëbore në shenjtëroren e zogjve Terra Nova në Richmond, Kanada. Rreth 100,000 pata të borës kanë zbritur mbi shenjtëroren e zogjve të Terra Nova për t'u ushqyer para se të nisen në jug drejt destinacioneve të ngrohta, duke përfshirë shtetet e SHBA të Uashingtonit dhe Kalifornisë. Fotoja është realizuar nga Andrew Soong/Xinhua/Barcroft Images, e publikuar tek The Guardian./BS/

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test