Shpërthim gjatë lindjes së diellit - Bota Sot
E diel, 16 dhjetor 2018
  • Shpërthim gjatë lindjes së diellit

    Vullkani Fuego  në Escuintla, Guatemala, shpërthen në lindjen e diellit. Vullkani dëbon hirin që rritet deri në 4,900 m mbi nivelin e detit dhe përhapet në 4 km. Fotografia nga Esteban Biba / EPA./BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test