Nënëlokja uron ditën e flamurit në mënyrë shumë të veçantë - Bota Sot
E diel, 09 dhjetor 2018
  • Nënëlokja uron ditën e flamurit në mënyrë shumë të veçantë

    Festa e 28 nëntorit është sinonim i bashkimit të popullit shqiptarë.

    Kanë kaluar 106 vite që kur është shpallur Pavarësia e Shqipërisë, në Vlorë. Kjo ditë ndryshe njihet edhe si dita e flamurit.

    Kësaj feste të mbarë popullit shqiptarë i është bashkuar edhe kjo nënëloke, e cila shfaqë dashurin ndaj flamurit dhe atdheut.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test