Ambasadori i ri amerikan vjen në Kosovë - Bota Sot
E mërkurë, 19 dhjetor 2018
  • Ambasadori i ri amerikan vjen në Kosovë

    Ambasadori i ri Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosneet, ka mbërritur në Republikën e Kosovës. Javën e ardhshme ai do të prezantojë kredencialet e tij tek presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe do të fillojë punën si ambasador i ri i SHBA-së në Kosovë.Në foto ai shihet duke zbritur nga avioni./BS/

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test