Artisti i cili sjell vizatimet në një formë më ndryshe se tjerët - Bota Sot
E mërkurë, 16 janar 2019
  • Artisti i cili sjell vizatimet në një formë më ndryshe se tjerët

    Artisti dhe ilustruesi nga Shanghai, Gao Youjun, ilustron vizatime të ndryshme me kuptime komike, kjo ide atij i lindi krejt rastësisht teksa ishte duke studiuar për shkencë, gjatë kësaj periudhe ai e kuptoj se ka talent dhe dashuri ndaj karikaturave, kështu vendosi të studiojë për artë dhe të bëhet artist i vizatimeve.

    Emri artistik i Gaos është “ Tango Gao”. “Dita ime është si vizatimi im,Në fillim nuk ka kuptim dhe në fund po ashtu përsëri mbetet e pakuptimtë. Ky absurditet është e vërteta e zymtë, që e kam fshehur në ilustrimet e mia”, u shpreh Gao për punën e tij.

    Ky artist me punimet e tij deri tani ka arritur të botojë katër vepra me ilustrime. Këtu në galeri keni disa nga ilustrimet e tij.

1 / 5
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test