Disenjatorët e enterierit propozojnë: Ngjyrat të cilat do të dominojnë këtë vit - Bota Sot
E enjte, 17 janar 2019
  • Disenjatorët e enterierit propozojnë: Ngjyrat të cilat do të dominojnë këtë vit

    Gjatë kemi pritur një paletë të këtillë, me ngjyra shumë intensive, aq më parë përzierja e ngjyrës vjollcë, të artë, smerald dhe të kuqes Kjo do të thotë që muri mund të jetë i gjelbër, divani dyvendësh i kuq, ndërkaq jastëkët e vegjël ngjyrë të artë.

    Ndonëse shumica ende luan me ngjyrën e sigurt dhe i ngjyros muret me të bardhë, bezhë dhe të hirtë, dekoratorët thonë që njerëzit gjithnjë e më shumë janë më të hapur dhe më të gatshëm për të eksperimentuar.

    Derisa roli i mëparshëm ishte që të qetësonte dhe të relaksonte, tani pritet që të motivojë dhe të ngre energjinë. Kur hapësira është plot ngjyra, ajo frymon, vibron dhe transmeton energji pozitive, thonë disenjatorët. Prandaj, e hirta ende është e rëndësishme, mirëpo po merr vendin sekondar në vend të rolit kryesor.

1 / 8
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test