Rikrijimet e veprave të famshme të artit - Bota Sot
E enjte, 17 janar 2019
  • Rikrijimet e veprave të famshme të artit

    Që nga dhjetori i vitit të kaluar, njerëzit kanë qenë të këndshëm duke marrë pjesë në një projekt të hapur të komunikimit të quajtur “Merrni një fotografi të tipit Rembrandt”.

    Përmbajta e projektit në Vk.com tashmë ka më shumë se 300 aplikime, përfshirë përpjekjet më të mira të njerëzve për të përsëritur punimet e Artit Klasik.

    Pjesa më e mirë është se nuk janë të limituar vetëm në artin e Rembrandtit!

    Disa nga hyrjet arrijnë ta riprodhojnë atmosferën e kryeveprave me detaje të përpikta, dhe ka gjithashtu edhe prej tyre që përdorin humor.

1 / 11
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test