Lamat largojnë lodhjen - Bota Sot
E enjte, 17 janar 2019
  • Lamat largojnë lodhjen

    Kafshët lama janë me prejardhje nga Peruja, ato janë të gjata deri në dy metra.

    Këto njihen si kafshët të cilat jetojnë si në harem, ku në një grupacion jeton një lama me gjini mashkullore dhe lamat tjera janë të gjitha me gjini femërore.

    Ndryshe lamat nga shumë njerëz në botë përdoren për të ndryshuar gjendjen emocionale të tyre.

    Kështu Bright Side ka zgjedhur disa fotografi të ndryshme të tyre të cilat preferohet t’i shikoni një herë në ditë që të jeni të lumtur.

1 / 10
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test