Personaliteti i kafshëve të egra përmes fotografive - Bota Sot
E enjte, 17 janar 2019
  • Personaliteti i kafshëve të egra përmes fotografive

    Biologu i Mogens Trolle ka udhëtuar nëpër botë për ta studiuar faunën në të gjitha shtatë kontinentet. Ai ka publikuar disa libra rreth jetës së kafshëve të egra që kanë kontribuar shumë në njohjen e zonave të pashkelura të botës.

    Përveç angazhimit të tij kryesor, Mogens po ashtu edhe ka fotografuar kafshët e egra në të gjitha udhëtimet e tij për 22 vjet.

    Interesi i tij më i rëndësishëm ishte përqendrimi në sytë dhe fytyrat e tyre, për të na ndihmuar që t’ua shohim botën e brendshme magjepsëse.

1 / 11
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test