5 ushtrimet e dëmshme që duhet t’i zëvendësoni patjetër - Bota Sot
E shtunë, 23 shkurt 2019
  • 5 ushtrimet e dëmshme që duhet t’i zëvendësoni patjetër

    Disa ushtrime mund të shkaktojnë më tepër dëmtime se sa progres në shëndetin tuaj. Këto janë gjithashtu ushtrimet më pak efektive, por për secilën prej tyre ka një zëvendësues. Ne i sjellim ato më poshtë sipas ‘Bright Side’:\

    1-Tërheqjet mbrapa shpinës Vs Tërheqjet tradicionale

    Problemi fillon kur ju tërhiqni pesha mbrapa shpinës duke dëmtuar muskujt e qafës dhe të shpatullave. Ushtrimi i duhur do ishte tërheqja e peshave, por nga ana e kraharorit.

1 / 5
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test