Nga stilistët më të njohur ndërkombëtarë, këto janë fustanet më ‘in’ për këtë sezon vere - Bota Sot
E shtunë, 19 tetor 2019
  • Nga stilistët më të njohur ndërkombëtarë, këto janë fustanet më ‘in’ për këtë sezon vere

    Stina e verës dallohet për temperaturat e larta dhe rrezet e forta të diellit. Një nga dilemat më të mëdha të kësaj periudhe, është çfarë do të veshim në mënyrë që fillimisht të ndihemi komod me të. Çdo vit stilistët më të njohur ndërkombëtarë sjellin për të gjithë ndjekësit e modës, trendet më të fundit të fustaneve apo veshjeve me ‘in’ për sezonin e verës.

    Sipas ‘Cosmopolitan’, fustanet e gjatë, ato me motive florale, ngjyrat neon, rozë apo blu janë disa nga modelet më të pëlqyer nga të gjithë. Të shumtë kanë qenë dhe personazhet publikë shqiptarë dhe të huaj, të cilët kanë guxuar me zgjedhjen e tyre dhe më pas janë kthyer menjëherë në trend.

    Nëse jeni në mëdyshje se si të kombinoheni për 3 muajt e ardhshëm, në galeri ju sjellim një galeri fotosh nga të cilat mund të frymëzoheni, teksa temperaturat kapin majat.

1 / 9