Koleksioni i Valentino na la pa frymë! - Bota Sot
E mërkurë, 23 tetor 2019
  • Koleksioni i Valentino na la pa frymë!

    Pierpaolo Piccioli, krijuesi i shtëpisë së modës Valentino, prezantoi koleksionin Pranverë 2020. Stilsti e çeli sfilatën me veshjet që përmbanin vetëm një ton, atë të bardhë, duke trajtuar këmishat e thjeshta në një dimension ‘couture’.

    Mandej sfilata vazhdon me tonalitete dhe ngjyra të tjera me të cilat Piccioli është treguar tejet ‘bujar’ duke ‘pikturuar’ këtë koleksion me të gjitha ngjyrat e ylberit.

1 / 12