Çka po ndodh në Shqipëri pas prishjes së Teatrit? Ja fotot - Bota Sot
E diel, 24 maj 2020
  • Çka po ndodh në Shqipëri pas prishjes së Teatrit? Ja fotot

    Në orët e hershme të mëngjesit të së dielës, forca të shumta policore dhe mjetet e rënda të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit kanë nisur punën për shembjen e Teatrit Kombëtar të Shqipërisë.

    Policia është konfrontuar me grupin e artistëve rezistentë që po mbronin Teatrin Kombëtar të cilët, së bashku me disa figura politike janë shoqëruar në komisariat, ndërsa zona është blinduar nga forcat e policisë.

1 / 10