Si duket “pamja perfekte” në gjithë botën - Bota Sot
E enjte, 18 tetor 2018
  • Si duket “pamja perfekte” në gjithë botën

    Shumë prej nesh shpenzojnë orë të tëra në palestër për të arritur trupin “perfekt”. Por një grafikë e re na tregon se fiziku ideal ndryshon nga vendi ku jeton.

    Fotoja e një 28-vjeçareje është përpunuar nga 15 dizenjues në gjithë botën, për të reflektuar se cili duhet të jetë forma e dëshiruar trupore në vendin e tyre.

    Grafika e FitRated tregon se njerëzit në çdo vend vlerësojnë një bel të vogël dhe bark të sheshtë. Megjithatë fotot tregojnë ndryshimin mes termave se sa i dobët, atletik apo i rrumbullakosur duhet të jetë trupi.

1 / 18
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat