Jeta e luftëtarëve të pamëshirshëm nigerianë - Bota Sot
E shtunë, 15 dhjetor 2018
  • Jeta e luftëtarëve të pamëshirshëm nigerianë

    Dambe është një stil brutal luftimi që është shumë i përhapur mes të rinjve nigerianë.

    Me një grusht që përdoret për mbrojtje dhe me tjetrin të lidhur me copë për të bërë më shumë dëm, luftëtarët godasin pa mëshirë njëri-tjetrin.

    “Është një traditë e lashtë në veri të vendit tonë. Duam ta përhapim edhe në jug këtë lloj luftimi. Duam të shikojmë dhëmbë të thyer”, thotë komentatori i luftimeve.

1 / 15
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test