Fotografi unike të liqenit të ngrirë në Siberi - Bota Sot
E mërkurë, 12 dhjetor 2018
 • Fotografi unike të liqenit të ngrirë në Siberi

  Miko?aj Gospodarek është një fotograf nga Polonia i cili ka përmbushur ëndrrën e tij duke udhëtuar në Siberi atje ku edhe realizoi disa foto.

  Siberia, siç thotë ai për Bored Panda, e ka mahnitur me madhështinë e saj.

  Imazhet e kapura nga ai janë bërë kryesisht në liqenin e ngrirë Baikal.

  “Udhëtimi ishte shumë i rrezikshëm por në të njëjtën kohë jashtëzakonisht interesant. Kjo ishte njëra nga aventurat më intriguese në jetën time. Akulli i liqenit ishte i trashë 1 metër. Udhëtimi u pengua nga shumë gjëra, dëbora dhe të çara të mëdha”, tha Gospodarek.

  “Fotografitë që kam bërë janë unike. Akulli do të kthehet dimrin e ardhshëm mbi liqenin Baikal por nuk do të duket më i njëjtë”.

1 / 8
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
  test