Piktura si të ishin forografi - Bota Sot
E diel, 16 dhjetor 2018
  • Piktura si të ishin forografi

    Kei Mieno është një artist japonez i lindur në Hiroshima, i cili merret me pikturimin profesionalisht tashmë për dhjetë vjet.

    Piktori 33 vjeçar më së shumti përdorë ngjyrat nga vaji për të krijuar kryeveprat e tij.

    Së fundmi ai ka ndarë disa nga punimet e tij me ndjekësit e shumtë në Twitter, dhe është fare e lehte të mendoni se janë fotografi. Teknika dhe detajet në këto piktura janë tejet të sakta dhe të japin këtë iluzion. Postimi i tij ka marrë më shumë se 130k pëlqime tashmë.

1 / 12
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test