Beteja me Volkswagen: Dashuria e palëvizshme e Meksikës për makinat klasike - Bota Sot
E enjte, 18 tetor 2018
  • Beteja me Volkswagen: Dashuria e palëvizshme e Meksikës për makinat klasike

    Fotografi Dan Giannopoulos ka paraqitur vështrimin e gjallë të tij të dashurisë së palëvizshme të meksikanëve me veturat klasike.

    Megjithëse gjermane nga lindja, Volkswagen u bë i lidhur në mënyrë të pazgjidhshme me kulturën moderne meksikane si Frida Kahlo, grupe mariachi dhe kafka e sheqerit.

    Dan Giannopoulos e tregon këtë më së miri me fotografitë e tij të realizuara nëpër Meksikë, të veturave klasike.

1 / 8
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat