Vajza që përdorë flokët e saj për të bërë art - Bota Sot
E premte, 16 nëntor 2018
  • Vajza që përdorë flokët e saj për të bërë art

    Me flokët e saj të gjatë, fotografja Krissy Elisabeth krijon imazhe në Instagram që kombinojnë kreativitet dhe çiltërsi.

    Elisabeth jeton një Holandë dhe ka me të vërtet flokët fotogjenike. Gjashtë muaj pas postimit për herë të parë të flokëve të saj gjatë, ajo arriti që të ketë mbi 10,000 ndjekës në llogarinë e saj në Instagram.

    Gjatë stinëve, Elisabeth imagjinon skenat kreative në të cilat i shfaq flokët e saj të gjatë. Në të shumtën e rasteve ajo bazohet në temat e dashurisë, ku fotografitë e saj janë të mbushura me lule dhe gjethe.

    Rekordin botëror Guinness për flokët më të gjatë e mban një adoleshente nga Japonia, që quhet Keito Kawahara (155.5 cm i ka flokët e gjata), kështu që flokët e Elisabethit nuk e kanë thyer këtë rekord. Pavarësisht nga ky fakt, fotografitë e saj janë shumë më interesante sesa një rekord botëror.

1 / 10
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat