Pse gratë 30 vjeçare janë dukur më të vjetra në të kaluarën se tani? - Bota Sot
E mërkurë, 19 dhjetor 2018
 • Pse gratë 30 vjeçare janë dukur më të vjetra në të kaluarën se tani?

  Në të kaluarën gratë 30 vjeçare janë konsideruar të vjetra dhe ashtu janë dukur.

  Ndërsa, tani një grua 30 vjeçare nuk ka dallim pothuajse aspak nga një vajzë 20 vjeçare.

  Ky ndryshim ka ndodhur si pasojë e shumë faktorëve si p.sh në të kaluarën e kanë menduar moshën më ndryshe, ndërsa tani gratë e marrin me shumë pozitivistet moshën.

  Gjithashtu edhe liria në të zgjedhur në të kaluarën nuk ka ekzistuar janë kufizuar si për nga veshja, ashtu edhe për nga grimi dhe kujdesi i trupit te tyre, deri sa tani askush nuk e kufizon gruan në zgjedhjet e saj për dukjen e saj.

  Po ashtu edhe ambiciet e një gruaje 30 vjeçare sot janë më ndryshe se sa në të kaluarën, tani ambicia për të arritur më shumë është më e pranishme, kurse në të kaluarën një grua 30 vjeçare është mjaftuar me faktin që ka familjen e saj.

1 / 5
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test