Si punonin inxhinierët para kompjuterit dhe AutoCAD-it - Bota Sot
E premte, 14 dhjetor 2018
  • Si punonin inxhinierët para kompjuterit dhe AutoCAD-it

    Zhvillimi i teknologjisë ka bërë që të zhduken shumë zanate të vjetra, por AutoCAD-i ka bërë të kundërtën.

    Programi kompjuterik, që u zhvillua për herë të parë në vitin 1982, e më pas sërish në 1994, ka sot 750 qendra trajnimi në të gjithë botën.

    Shumë gjëra që më përpara kërkonin lapsa pa fund, goma, vizore, fleta të stërmëdha dhe shumë, po shumë kohë, tani mund të bëhen me disa klikime.

    Fotot më poshtë tregojnë se si ishte puna e inxhinierëve dikur.

1 / 9
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test