Një lojtar që ka luajtur në Serbi në Therandë! Ballkani paralajmëron pranverë të nxehtë - Bota Sot
Një lojtar që ka luajtur në Serbi në Therandë! Ballkani paralajmëron pranverë të nxehtë

Futboll

Një lojtar që ka luajtur në Serbi në Therandë! Ballkani paralajmëron pranverë të nxehtë

Nga: Kemajl Goca Më: 29 dhjetor 2018 Në ora: 17:30
Një lojtar që ka luajtur në Serbi në Therandë! Ballkani paralajmëron pranverë të nxehtë

Ballkani nga Theranda paralajmëron pranverë të nxehtë, sidomos në luftë për mbijetesë në elitën e futbollit të Kosovës. Me dy përforcimet që ka bërë, tregon se e ka ndërmend të luftojë edhe për mesin e tabelës. Tarik Cmajcanin ka luajtur në Novi Pazar dhe Sinqeliq të Nishit.

“Dy futbollistët, Visar Sahiti dhe Tarik Cmajcanin, janë dy përforcimet që do të bartin fanellën e skuadrës sonë në edicionin pranveror.

Visar Sahiti është mesfushor dhe mund te luaj edhe ne repartin sulmues. Visari me parë ka qenë pjesë e KEK-ut, ndërsa së fundi ishte pjesë e FC Vushtrrisë.

Tarik Cmajcanin është shtetas boshnjak, 24 -vjeçar dhe luan në pozitën e mesfushorit. Tarik Cmajcanin me parë ka luajtur në Serbi, Armeni, Singapor dhe Shqipëri. Ne i urojme mirëseardhje në skuadër, duke i uruar shëndet, fat dhe angazhim maksimal”, bëhet e ditur nga Ballkani, skuadër që përfundoi në pozitën e nëntë me 21 pikë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...