Cannavaro: Napoli-t i duhet një lojtar për të ndalur Juventus-in - Bota Sot
Cannavaro: Napoli-t i duhet një lojtar për të ndalur Juventus-in

Futboll

Cannavaro: Napoli-t i duhet një lojtar për të ndalur Juventus-in

Më: 2 janar 2019 Në ora: 17:04
Fabio Cannavaro

Fabio Cannavaro ka dhënë një intervistë interesante për “Il Mattino”. Ish-mbrojtësi i Juventus dhe Italisë ka folur për luftën për titull dhe për atë që i duhet Napoli-t për të ndalur bardhezinjtë. 

Titulli – “Seria A të befason. Dukej se Inter dhe Napoli mund ta ndalnin Juventus-in, por duket shumë e vështirë që bardhezinjtë të bllokohen. Merita e Juventus është se i kupton shumë mirë momentet: ka marrë Cristiano Ronaldo-n duke e ditur se ekipit i duhej një injeksion entuziazmi për ta vazhduar në këtë rrugë. Lufta për titull? Napoli duhet të marrë Messi-n për të ndalur këtë Juventus. Axurrët mund ta fitojnë titullin vetëm nëse bardhezinjtë ia bëjnë dhuratë”.  

Europa – Cannavaro beson se Napoli dhe Juventus mund të kenë sukses në kompeticionet europiane: “Mund të fitojnë Champions-in dhe Europa League? Nuk do të ishte keq. Mendoj se është e mundur. Unë kam qenë i fundit që ka fituar atë që në 1999-ën ishte akoma Kupa UEFA”. 

“Isha te Parma dhe ishta koha kur ekipet italiane dominonin në Kupën UEFA, siç bëjnë tani spanjollet. Nuk e di pse e kemi injoruar këtë kompeticion në vitet e fundit. Ta fitosh të jep një gëzim të madh dhe Napoli ka gjithçka që duhet për ta bërë të vetën”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...