Xhaka uron në shqip “mbretëreshën” - Bota Sot
Xhaka uron në shqip “mbretëreshën”

Futboll

Xhaka uron në shqip “mbretëreshën”

Më: 4 janar 2019 Në ora: 15:03
Xhaka uron në shqip “mbretëreshën”

Granit Xhaka ka postuar një foto në rrjetin e tij social në “Instagram” ku ka uruar ditëlindjen e gjyshes së tij duke e vlerësuar atë jashtë mase shumë. 

Lojtari me origjinë shqiptare, që përfaqëson Zvicrën ka thënë se shpreson që gjyshja e tij të jetë krenare me të. Një postim i bërë ky në gjuhën shqipe, duke treguar se Graniti nuk e ka harruar aspak gjuhën e tij.

“Urime ditëlindja gjyshja më e mira në botë, uroj ta kesh shëndetin dhe të jesh e lumtur. Besoj që të kemi bërë të ndihesh krenare me ne. U bëfsh 100 vjeç, mbretëresha jonë.”- ka qenë postimi i bërë nga Xhaka.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...