Tuchel me deklaratë të madhe për Rabiot - Bota Sot
Tuchel me deklaratë të madhe për Rabiot

Futboll

Tuchel me deklaratë të madhe për Rabiot

Më: 6 janar 2019 Në ora: 00:01
Thomas Tuchel

Aktualisht mesfushori i Paris Saint Germainit, Adrien Rabiot, është në qendër të vëmendjes së medieve botërore sportive.

Lojtarit i skadon kontrata në verë dhe ai po refuzon të rinovojë me klubin francez. 23-vjeçari raportohet se është shumë afër marrëveshjes me Barcelonën, por trajneri i skuadrës, Thomas Tuchel, beson se çdo gjë mund të ndodh dhe nuk e përjashtojnë mundësinë që mesfushori të qëndrojë në Paris.

“Nuk është situatë e lehtë për atë”, ka thënë Tuchel për Rabiotin.

“Ai nuk është lojtari i parë që ka problem të tillë, por ende është duke punuar me të gjithë dhe është shumë profesional”.

“Kjo është ajo që kam pritur nga ai dhe jam i sigurt se do të vazhdojë kështu, edhe ne duhet të jemi profesional gjithashtu”.

“Të gjithë e dinë situatën e tij. Tregu i transferimeve është një periudhë e komplikuar, ai është lojtari ynë dhe çdo gjë mund të ndodhë”.

“Është situatë mes tij dhe klubit”, ka shtuar Tuchel.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...