Për kaq para e bleu Reali talentin e Cityt - Bota Sot
Për kaq para e bleu Reali talentin e Cityt

Futboll

Për kaq para e bleu Reali talentin e Cityt

Më: 6 janar 2019 Në ora: 23:53
Brahim Diaz

Real Madridi e ka zyrtarizuar sot transferimin e Brahim Diazit nga Manchester City.

19-vjeçari ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me klubin mbretëror,  për të cilin Reali pagoi 16 milionë euro, plus 7 milionë bonuse.

Diaz do të ketë një pagë prej 66 mijë eurove në javë.

Spanjolli vizitat mjekësore do t’i bëjë të hënën, më 7 janar, dhe do të prezantohet në stadiumin “Bernabeu” duke filluar prej orës 13:30.

Diaz për ekipin e parë të Cityt ka 15 paraqitje, ku ka shënuar dy gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...