Presidenti i Interit, Zhang: Tifozët të mos shqetësohen, Icardi është kapiteni ynë - Bota Sot
Presidenti i Interit, Zhang: Tifozët të mos shqetësohen, Icardi është kapiteni ynë

Futboll

Presidenti i Interit, Zhang: Tifozët të mos shqetësohen, Icardi është kapiteni ynë

Më: 11 janar 2019 Në ora: 09:45
Icardi dhe presidenti Zhang

Presidenti i Interit, Steven Zhang ka thënë rinovimi i Mauro Icardit pritet të vijë pasi ai është kapiteni i tyre dhe nuk kanë probleme mes vete.

Ndalesa ndërmjet agjentëve të Icardit dhe Interit duket se po dilte nga duart, mes raportimeve se sulmuesi nuk do të rinovonte kontratën e tij dhe Wanda Nara duke pohuar se të dy palët ishin ‘shumë larg’.

Kjo u pasua nga sulmuesi duke e bërë të qartë lojalitetin e tij me Wandan, por Zhang këmbëngul se nuk ka arsye për tifozët të shqetësohen për humbjen e kapitenit të tyre.

“Gjithçka është mirë [me Icardin] për momentin. Është normale që gazetat të flasin gjatë kësaj periudhe negociatash”, ka thënë fillimisht Zhang për Calciomercato.com.

“Icardi është kapiteni ynë dhe ne do të flasim për kontratën e tij, por nuk ka probleme midis nesh dhe nuk do të ndikojmë nga ato që thonë gazetat”.

“Ne patjetër se do të flasim me të, ai është një profesionist i vërtetë”.

“Tregu i janarit nuk paraqet mundësi të mëdha, por nëse ka ndonjë, ne do t’i marrim ato”, përfundoi presidenti i klubit.

Edhe drejtori i sportit, Beppe Marotta shtoi: “A mund t’i siguroj tifozët për rinovimin e Icardi? Absolutisht, tifozët mund të sigurohen”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...