Pendimi i thellë i Neymarit: I ka telefonuar Barcelonës plot 5 herë për ta kthyer në klub - Bota Sot
Pendimi i thellë i Neymarit: I ka telefonuar Barcelonës plot 5 herë për ta kthyer në klub

Futboll

Pendimi i thellë i Neymarit: I ka telefonuar Barcelonës plot 5 herë për ta kthyer në klub

Më: 11 janar 2019 Në ora: 16:34
Neymar

Kalimi në Paris Saint-Germain është dicka për të cilën Neymari është penduar rëndë. Braziliani i ka telefonuar Barcelonës pesë herë në përpjekje për t'u kthyer në "Camp Nou".

Neymari dëshiron me patjetër të kthehet në Katalonjë dhe për këtë ka biseduar babai i tij me presidentin e Barçës, Josep Maria Bartomeun, duke iu lutur atij t'ia mundësojë të birit të tij arratisjen nga kryeqyteti francec, shkruan e përditshmja spanjolle "Marca", përcjell Gazeta Express.

"Ai është i zhgënjyer dhe i penduar", i ka thënë Neymar Sr. presidentit të Barcelonës për Neymarin, sipas El Mundos. 

Sulmuesi brazilian beson se PSG-së i mungon projekti sportiv, prandaj nuk dëshiron të kalojë më kohë atje. 

Neymari u largua nga Barcelona në verën e vitit 2017, duke thyer rekordin botëror mas marrëveshjes në vlerë 222 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...