Edhe një shqiptar te Dinamo e Zagrebit - Bota Sot
Edhe një shqiptar te Dinamo e Zagrebit

Futboll

Edhe një shqiptar te Dinamo e Zagrebit

Më: 11 janar 2019 Në ora: 20:30
Francesco Tahiraj

Pas Arijan Ademit e Amir Rrahmanit, një tjetër futbollist shqiptar mund të konsiderohet pjesë e gjigantit të futbollit kroat, Dinamo e Zagrebit.

22-vjeçari Francesco Tahiraj është afër zyrtarizimit te kjo skuadër.

Aktualisht është anëtar i skuadrës sllovene i Aluminij,  ishte në Hajduk gjatë javës së fundit, megjithatë, duket se ka zgjedhur të shkojë në radhët e Dinamos.

Marrëveshja me skuadrën sllovene i përfundon këto ditë gjersa anësori do të kryejë gjatë ditëve në vijim testet mjekësore dhe do të nënshkruajë kontratë trevjeçare me kroatët.

Futbollisti karrierën e filloi në kategoritë e reja të Juventusit gjersa në qershor të vitit 2014 ka kaluar në radhët e Torinos, shkruajnë mediet kroate.

Pas një viti është transferuar te sllovenët e Zavrcit, një vit më vonë kaloi te Aluminij, momentalisht i treti i Ligës së parë të Sllovenisë.

Ndërkohë, futbollisti këtë sezon ka shënuar nëntë gola dhe ka qenë përcaktues në katër raste duke asistuar për bashkëlojtarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...