Benitez: Kam refuzuar klube të mëdha për Newcastle - Bota Sot
Benitez: Kam refuzuar klube të mëdha për Newcastle

Futboll

Benitez: Kam refuzuar klube të mëdha për Newcastle

Më: 12 janar 2019 Në ora: 09:10
Rafael Benitez

Trajneri aktual i Newcastle United, Rafael Benitez, ka thënë se i ka refuzuar disa oferta nga klube të mëdha për të qëndruar në Newcastle.

Benitez e dërgoi Newcastle në pozitën e 10-të në stinorin e kaluar në Premierligë, edhe pse bordi i klubit refuzonin që të bënin investime në skuadër në afatet kalimtare.

Skuadra në këtë stinor po përballet më vështirësi, pasi aktualisht pozicionohet në vendin e 15-të në renditje.

“Kam pasur ekipe, agjentë, që më ofronin para më shumë se këtu”, tha Benitez.

“Por unë ende dua të bëj diçka këtu, dua të qëndrojë në Angli”.

“Jam afër familjes sime, fansat kanë qenë fantastik, kështu që mundohem të bëj diçka të mirë”.

“Do të tentoj të bëj më të mirën dhe të fitoj çdo ndeshje të mundshme”.

Benitez në të kaluarën ka qenë trajner i disa klubeve të mëdha si Liverpooli, Interi, Real Madridi e Napoli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...