Gattuso: Shpresoj që Higuain të qëndrojë - Bota Sot
Gattuso: Shpresoj që Higuain të qëndrojë

Futboll

Gattuso: Shpresoj që Higuain të qëndrojë

Më: 12 janar 2019 Në ora: 10:21
Higuain

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, ka thënë që shpreson në qëndrimin e Gonzalo Higuainit sa më gjatë që është e mundur.

31-vjeçari është në Milna në formë të huazimit nga Juventusi me opsion blerje në fund të këtij stinori, mirëpo spekulimet ekzistojnë se ai mund të largohet nga Milani dhe të kalojë te Chelsea në këtë afat kalimtar.

“Higuain e ka treguar vetën mirë”, ka thënë Gattuso.

“Shpresoj që ai qëndron këtu sa më gjatë që është e mundur, nëse nuk ndodh kështu do të shohim. Nuk do të jetë problem për mua”.

Higuain ka shënuar gjashtë gola dhe nj asistim në 15 paraqitje në Serie A, dhe ka shënuar dy gola e ka bërë dy asistime në Europa League.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...