Tollovia në Prishtinë para 40 mijë shikuesve, emra të mëdhenj...  - Bota Sot
Tollovia në Prishtinë para 40 mijë shikuesve, emra të mëdhenj... 

Futboll

Tollovia në Prishtinë para 40 mijë shikuesve, emra të mëdhenj... 

Nga: K. Goca Më: 12 janar 2019 Në ora: 11:10
Tollovia në Prishtinë para 40 mijë shikuesve, emra të mëdhenj... 

Prishtina - Hajduk, një sfidë që kishte tubuar mbi 40 mijë shikues, kjo foto me gjasë është e vitit 1983-1984, por që në një moment kishte ndodhur një tollovi e vogël.

Aty në foto shihet i ndjeri Favzi Rama,  Agim Cana, Zoran Batroviq, Rifat Mehinoviq, i ndjeri Fadil Vokrri, Fadil Muriqi dhe shumë lojtarë të Hajdukut. Foto që dëshmon se kur Prishtina luante me klube të mëdha stadiumi nuk kishte vend as për gjilpërë, siç ishin sfidat me Hajdukun e Splitit, Partizanin e Beogradit, Cërvena Zvezdën e Beogradit, Dinamon e Zagrebit, Vardarin e Shkupit, Velezhin e Mostarit etj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...