Kroatët e ngritin në qiell Kujtim Shalën! Kjo është arsyeja! - Bota Sot
Kroatët e ngritin në qiell Kujtim Shalën! Kjo është arsyeja!

Futboll

Kroatët e ngritin në qiell Kujtim Shalën! Kjo është arsyeja!

Nga: Kemajl Goca Më: 12 janar 2019 Në ora: 12:19
Kroatët e ngritin në qiell Kujtim Shalën! Kjo është arsyeja!

Edhe pse kanë kaluar pothuajse 28 vite, ish futbollisti i mirënjohur Kujtim Shala mbetet në zemrën e tifozëve dhe  të klubit me renome Dinamo e Zagrebit. Vitet e arta të Kujtim Shalës dhe Dinamos nuk harrohen, pikërisht në periudhën 1989-1991.

Image

Vitet e krenarisë së Shalës dhe Dinamos, vitet e vlimeve dhe kohën kur u shkatërrua Jugosllavia! Në faqen e “Dinamovi pub kvizovi”, shkruan sot se Shala është zemra e të kaltërve dhe e fitoi çdo statistikë.

Image

Tifozët dhe Ladiq

Kujtim Shala u zgjodh në 11-shin më të mirë të të gjithë kohërave në Dinamo, kurse portieri Ladiç numër 1 sipas anketimeve.

“Kujtim Shala është më i dashuri i tifozerisë ton BBB (Bad Blue Boys).

Image

Edhe pse në Dinamo ka kaluar 2 vite, edhe pse në ato vite fituam vetëm Kupën e argjende në ish -ligën Jugosllave, ky Shala i Kosovës zemër madh ka shënuar golat me efektive të derbive më të mëdhenj, edhe me gjestet e tij të flakta që marshonte drejt publikut BBB, i përvetësoi ata tifoz aq shumë, sa që edhe pas 26 viteve që ishte në Zagreb Kujtim Shalës i bën një pritje madhështore në qendrën sportive”, shkruan mes të tjera faqja “Dinamovi pub kvizovi”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...